060G5915
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
4 varianter
Utvald variant:
060G5915
Tryckgivare MBS3000 G1/4 0-10bar 4-20mA PG9
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Gänga
G 1/4 BSP
Kontakt typ
DIN 43650 Form A
Matarspänning max.
32 V
Matarspänning min.
9 V
Märke namn
Danfoss
Ström
DC
Temperatur max.
+85 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryck max.
60 bar
Tryckmätning
0 - 10 Bar
Utgående signal max.
20 mA
Utgående signal min.
4 mA