JGEM-06-14
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
22 variants
Chosen variant:
JGEM-06-14
S240-10-14M adaptor MM
Accessories (2)
Bushing Ø10
Artikelnummer:
JD-10
Nut 9/16 -18 JIC NW 17 mm
Artikelnummer:
JM-06-10
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
34 mm
Angle
0 °
B
14 mm
Brand Name
FOR
CH
19 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D
12 mm
Diameter pipe
10 mm
Dimension F metric
M14x1,5
F
M14x1.5
J
9/16-18 JIC
Material
Steel
Model code
A102067/1014
Pressure max.
350 bar
Sealing material
NBR
Standard ISO
ISO 9974
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
10 mm
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-20 °C