Bell housing gr. 1,5 x B5/71 LMG160MFS1M04E
Klokke grp 1,5 x B5/71 LMG160MFS1M04E
Partnumber:
LMC160S1M04E
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Coupling gr. 1.5 x 14mm SGEA01FS1M0+EGE0+SGEA01M02028
Varenummer: AKG03FSM0M
Brand Name
MP Filtri
Depth
70 mm
Diameter Bolt hole
9,0 mm
Diameter flange
160 mm
Diameter mountinghole
110 mm
Holes circle
130 mm
Material
Aluminium
Motor size
71 IEC
Mountingtype
B5
Pump group
1,5
Recess towards engine
110 mm
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-30 °C