XTE16SKR
Förpackningsstorlek:
20 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
XTE16SKR
Adapter T 16S-R 1/2''
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D3
12 mm
Diameter rör
16 mm
Dimension i
14 mm
Gänga T
R 1/2 BSPT
Gänga utv.
R 1/2 BSPT
Gänga utv. metrisk
M24x1,5
L
33 mm
L1
43 mm
L2
24,5 mm
L3
32 mm
Märke namn
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
24 mm
S2
30 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
630 bar
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
16 mm
d2
12 mm
i
14 mm
Förpackningsstorlek
20 st
Streckkod
337755
Bruttovikt
0,17 Kg
Nettovikt
0,17 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Artikel datablad
Köps ofta tillsammans med
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 13mm
Artikelnummer:
1 st
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Utv-G 1/2''
Artikelnummer:
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Utv-G 1/2'' med ventil
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Ø 13-19mm
Snabbkoppling Hane Nito1/2'', Ø 10mm
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Utv-G 3/4''
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 19mm
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Inv-G 3/4''
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Inv-G 1/2''
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 1/2'' med ventil
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Ø 13mm
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Inv-G 1/2''
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 10 mm