MAVE12SR
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
8 variants
Chosen variant:
MAVE12SR
Manometeradapter Rak Ställbar 12S Inv-G1/2'' O-ring
Specifications
Dimensions and shipping
D3
3,5 mm
Diameter rör
12 mm
Gänga inv.
G 1/2 BSP
Gänga inv. metrisk
M20x1,5 MM
L1
45,5 mm
L2
25,5 mm
L3
20 mm
L4
5 mm
Modell kod
FI-EMAD-12SR-V-W3-DKI-DKO
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®)
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
27 mm
S2
24 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+200 °C
Temperatur min.
-25 °C
Thread T1
G 1/2 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
630 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
12 mm
d2
7 mm