FT-P24SP50CR14
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
12 variants
Chosen variant:
FT-P24SP50CR14
Pressure switch NC 20-50 Bar G1/4 Hyst. 3-5% Tol.+-2
Tillbehör (1)
Contact function
Normally closed
Current max.
0.5 A
Pressure max.
300 bar
Pressure setting max.
50 bar
Pressure setting min.
20 bar
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-20 °C
Voltage max.
48 V
Barcode
332153
Product information
Tryckvakt NC 20-50 Bar G1/4, Hyst. 3-5%, Tol.+-2
Product datasheet
Others has been looking for
Tryckvakt NC 10-20 Bar G1/4, Hyst. 3-5%, Tol.+-1.5
Partnumber:
FT-P24SP20CR14
Min. order quantity is:
1 st
Tryckvakt 50-630bar G1/4 Kolvtryckvakt växlande
FT-IPNB-630
FT-IPNB-150
DIN 72585 Kontakt m. 2m kabel
DIN 72585 Kontakt m. 2m kabel
Tryckvakt 12-150bar, Fläns Kolvtryckvakt, växlande
FT-IPH-150
Tryckvakt NO 20-50 Bar G1/4, Hyst. 3-5%, Tol.+-2
FT-P24SP50AR14
Tryckvakt NC 1-10 Bar G1/4'', Stål NBR
FT-573/R10CR14
Tryckvakt NO 0.5-2 Bar G1/4, Hyst. 3-5%, Tol.+-0.2