FT-P24SP20AR14
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
12 variants
Chosen variant:
FT-P24SP20AR14
Pressure switch NO 10-20 Bar G1/4 Hyst. 3-5% Tol.+-1.5
Accessories (1)
Contact function
Normally open
Current max.
0.5 A
Pressure max.
300 bar
Pressure setting max.
20 bar
Pressure setting min.
10 bar
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-20 °C
Voltage max.
48 V
Barcode
332129
Product information
Tryckvakt NO 10-20 Bar G1/4, Hyst. 3-5%, Tol.+-1.5