FT-573/R10AR14
Tryckvakt NO 1-10 Bar G1/4'', Stål NBR
Artikelnummer:
FT-573/R10AR14
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
FT-KT011
Varenummer: FT-KT011
Brand Name
Tognella
Contact function
Normally open
Current max.
0.5 A
Material
Steel
Plug type
Flat pins 6,3x0,8
Pressure max.
250 bar
Pressure setting max.
10 bar
Pressure setting min.
1 bar
Protection class
IP 54
Sealing material
NBR
Surface treatment
Zinc-plated
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 1/4 BSP
Voltage max.
48 V