FT-P24SP10CR14
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
12 varianter
Valgt variant:
FT-P24SP10CR14
Pressure switch NC 1-10 Bar G1/4 Hyst. 3-5% Tol.+-0.6
Specifications
Dimensions and shipping
Beskyttelsesklasse
IP 54
Gevind
G 1/4 BSP
Kontaktfunktion
Normally closed
Materiale
Steel
Mærke navn
Tognella
Overfladebehandling
Zinc-plated
Pakningsmateriale
NBR
Spænding maks.
48 V
Stiktype
Flat pins 6,3x0,8
Strømstyrke maks.
0.5 A
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryk maks.
300 bar
Trykindstilling maks.
10 bar
Trykindstilling min.
1 bar
Barcode
332126
Product information
Tryckvakt NC 1-10 Bar G1/4, Hyst. 3-5%, Tol.+-0.6