FT-573/R10CR14
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
4 varianter
Utvald variant:
FT-573/R10CR14
Tryckvakt NC 1-10 Bar G1/4'', Stål NBR
Tillbehör (1)
FT-KT011
Partnumber:
FT-KT011
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Tognella
Contact function
Normally closed
Current max.
0.5 A
Material
Steel
Plug type
Flat pins 6,3x0,8
Pressure max.
250 bar
Pressure setting max.
10 bar
Pressure setting min.
1 bar
Protection class
IP 54
Sealing material
NBR
Surface treatment
Zinc-plated
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 1/4 BSP
Voltage max.
48 V