FT-P27SP50R14
Förpackningsstorlek:
5 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
8 varianter
Utvald variant:
FT-P27SP50R14
Pressure switch 20-50 Bar G1/4 IP65 DIN-A
Specifications
Dimensions and shipping
Gänga
G 1/4 BSP
Kontakt typ
DIN 43650 Form A
Kontaktfunktion
Changeover
Märke namn
Tognella
Packningsmaterial
NBR
Skyddsklass
IP 65
Spänning max.
250 V
Strömstyrka max.
0.5 A
Temperatur max.
+110 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
300 bar
Tryckinställning max.
50 bar
Tryckinställning min.
20 bar
Ytskiktbehandling
Zinc-plated
Package size
5 st
Barcode
332107
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
ita
Product information
Tryckvakt växlande 20-50 Bar G1/4, IP65, DIN-A
Product datasheet
Andre kigger på
Tryckvakt 6-35 bar, Fläns Kolvtryckvakt, växlande
Varenummer:
FT-IPH-035
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
Pressure switch NC 1-10 Bar G1/4 Hyst. 3-5% Tol.+-0.6
Varenummer:
FT-P24SP10CR14
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
Pressure switch 50-200 Bar G1/4 IP65 DIN-A piston
FT-P27SP200R14
Tryckvakt 30-350bar, Fläns Kolvtryckvakt, växlande
FT-IPN-350
Pressure switch NC 10-20 Bar G1/4 Hyst. 3-5% Tol.+-1.5
FT-P24SP20CR14
10 st
DIN72585 Kontakt 5m kab.vinkel
DIN72585 Kontakt 5m kab.vinkel
FT-IPH-350
Pressure switch NC 50-200 Bar G1/4 Hyst. 3-5% Tol.+-5
FT-P24SP200CR14
Tryckvakt NC 1-10 Bar G1/4'', Stål NBR
FT-573/R10CR14
Pressure switch 50-200 Bar G1/4 IP67 Deutsch Kolv
FT-PD4SP250AR14
Pressure switch NO 50-200 Bar G1/4 Hyst. 3-5% Tol.+-5
FT-P24SP200AR14
Pressure switch NO 20-50 Bar G1/4 Hyst. 3-5% Tol.+-2
FT-P24SP50AR14
Pressure switch 10-20 Bar G1/4 IP65 DIN-A
FT-P27SP20R14
Pressure switch NO 1-10 Bar G1/4 Hyst. 3-5% Tol.+-0.6
FT-P24SP10AR14
Pressure switch 30-350bar piston - G1/4 female
FT-IPNB-350
FT-IPN-150
FT-IPN-150
Pressure switch NC 20-50 Bar G1/4 Hyst. 3-5% Tol.+-2