NH2150/35700
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
42 variants
Chosen variant:
NH2150/35700
Double acting cylinder NH21-AD-50/35x700-A
Reservdelar (2)
Seal kit for LJM-50/35 For NH21+30
Partnumber:
REP-NH05035
Piston for NH20/21/30
Partnumber:
SKO-NH50
A
252 mm
Area piston pull side
10.01 cm2
C
67 mm
D
50 mm
Diameter eye
25.5 mm
Diameter inner cylinder
50 mm
Diameter rod
35 mm
E
54,5 mm
Eye width
25 mm
Model code
NH21-AD-50/35x700-A
Mounting dimension
952 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
700 mm
d
35 mm