S600-12-17G elbow NW22
BSP 3/8"-JIC 3/4"
…
Read more
Partnumber:
CO-12-3/8
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
25 variants
Chosen variant:
CO-12-3/8
S600-12-17G elbow NW22
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
B
31,5 mm
Brand Name
FOR
C
36,5 mm
CH
22 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
12 mm
F
G 3/8 BSP
J
3/4-16 JIC
Material
Steel
Model code
A107039/1217
Pressure max.
250 bar
Standard ISO
ISO 1179
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
12 mm