WFG3003S30
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
8 varianter
Utvald variant:
WFG3003S30
Vinkelflange 1" SAE3000 x 30S
Tillbehör (1)
O-ring 90S
Partnumber:
32.93X3.53S
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter flange
44.5 mm
Diameter rør
30 mm
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Gevind udvendig metrisk
M42x2
Korrosions resistens
480 hours salt spray DIN EN 9227
Materiale
Stål
Mærke navn
Havit
O-ring
32,93X3,53 mm
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Serie
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
320 bar
Vinkel
90 °
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
1,02 Kg
Net weight
1,02 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Vinkelflange 1" SAE3000 x 30S