SFCE602S25
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
4 varianter
Valgt variant:
SFCE602S25
Threaded flange 3/4" SAE6000 x 25S
Tilbehør (1)
O-ring 90S
Partnumber:
24.99X3.53S
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Havit
Corrosion resistance
480 hours salt spray DIN EN 9227
Diameter flange
41.3 mm
Diameter pipe
25 mm
Flange
3/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Key size
30 mm
Material
Steel
O-ring
24,99X3,53 mm
Pressure max.
420 bar
Series
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread outer metric
M36x2
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,31 Kg
Net weight
0,31 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Gevindflange 3/4" SAE6000 x 25S
Technical data
Others has been looking for
Closed flange 3/4" SAE3000 - complete
Partnumber:
AFC100M
Package size:
Min. order quantity is:
1 pcs
AFC402M
Min. order quantity is:
Closed flange 3/4" SAE3000
Closed flange 3/4" SAE3000
GFC100
Socket weld flange 3/4" SAE6000
GFS402S
GFC402
Threaded flange 1" SAE6000 x 3/4" BSP - complete
AFS403G-034M
Threaded flange 3/4" SAE3000 x 3/4" BSP - complete
AFS100GM
Flange plug 3/4" SAE6000
Flange plug 3/4" SAE6000
BS6002
Flange 90° 3/4" SAE6000 x 25S
Flange 90° 3/4" SAE6000 x 25S
WFG6002/S25
Flange plug 3/4" SAE3000 - w/o o-ring
BSO3002
AFC402
BS3002
BSO6002
Flange 90° 3/4" SAE3000 x 22L
Flange 90° 3/4" SAE3000 x 22L
WFG3002L22
Threaded flange 3/4" SAE3000 x 3/4" BSP - stainless AISI316L
GFX100G
AFX100G
Flange 90° 3/4" SAE3000 x 18L
Flange 90° 3/4" SAE3000 x 18L
WFG3002L18
WFG3002S25
Flange 90° 3/4" SAE3000 x 20S
Flange 90° 3/4" SAE3000 x 20S
WFG3002S20
Threaded flange 3/4" SAE3000 x 3/4" BSP
GFS100G
Flange 90° 3/4" SAE3000 x 3/4" BSP - complete
AFS100/90GM
Threaded flange 3/4" SAE3000 x 1/2" BSP - complete
AFS100G-012M
Threaded flange 1" SAE3000 x 3/4" BSP - complete