WFG3002L18
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
6 varianter
Valgt variant:
WFG3002L18
Vinkelflange 3/4" SAE3000 x 18L
Tillbehör (1)
O-ring 90S
Partnumber:
24.99X3.53S
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter flange
38.1 mm
Diameter rør
18 mm
Flange
3/4 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Gevind udvendig metrisk
M26x1,5
Korrosions resistens
480 hours salt spray DIN EN 9227
Materiale
Stål
Mærke navn
Havit
O-ring
24,99X3,53 mm
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Serie
L
SAE J518 Code 61
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
315 bar
Vinkel
90 °
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,63 Kg
Net weight
0,63 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Tekniske data
Others has been looking for
Gevindflange 3/4" SAE3000 x 3/4" BSP - komplet
Partnumber:
AFS100GM
Package size:
Min. order quantity is:
1 pcs
AFS402GM
Min. order quantity is:
Gevindflange 1" SAE3000 x 3/4" BSP - komplet
AFS102G-034M
Gevindflange 3/4" SAE3000 x 1/2" BSP - komplet
AFS100G-012M
Blændflange 3/4" SAE6000 - komplet
AFC402M
Vinkelflange 3/4" SAE6000 x 3/4" BSP - komplet
AFS402/90GM
Gevindflange 1" SAE6000 x 3/4" BSP - komplet