SFCE602S25
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
4 variants
Chosen variant:
SFCE602S25
Gevindflange 3/4" SAE6000 x 25S
Accessories (2)
O-ring 90S
Partnumber:
24.99X3.53S
Bolts (4) for SAE flanges - 10.9 ZiNi - UNC 3/8" x 1.1/2"
Partnumber:
UNC38-112ZN
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter flange
41.3 mm
Diameter rør
25 mm
Flange
3/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Gevind udvendig metrisk
M36x2
Korrosions resistens
480 hours salt spray DIN EN 9227
Materiale
Stål
Mærke navn
Havit
Nøglevidde
30 mm
O-ring
24,99X3,53 mm
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Serie
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
420 bar