WFG6002/S25
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
4 varianter
Valgt variant:
WFG6002/S25
Vinkelflange 3/4" SAE6000 x 25S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter flange
41.3 mm
Diameter rør
25 mm
Flange
3/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Gevind udvendig metrisk
M36x2
Korrosions resistens
480 hours salt spray DIN EN 9227
Materiale
Stål
Mærke navn
Havit
O-ring
24,99X3,53 mm
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Serie
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
420 bar