SFCE304S30
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
5 varianter
Valgt variant:
SFCE304S30
Threaded flange 1.1/4" SAE3000 x 30S
Tilbehør (2)
O-ring 90S
Artikelnummer:
37.69X3.53S
Bolts (4) for SAE flanges - 10.9 ZiNi - UNC 7/16" x 1.1/2"
Artikelnummer:
UNC716-112ZN
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Havit
Corrosion resistance
480 hours salt spray DIN EN 9227
Diameter flange
50.8 mm
Diameter pipe
30 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Key size
41 mm
Material
Steel
O-ring
37,69X3,53 mm
Pressure max.
280 bar
Series
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread outer metric
M42x2
Förpackningsstorlek
0 pcs
Streckkod
Bruttovikt
1,19 Kg
Nettovikt
1,19 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Gevindflange 1.1/4" SAE3000 x 30S
Technical data
Köps ofta tillsammans med
Renseprojektil EC flexible for Ø 20-31 MM, 1.1/4"
EC40060
Förpackningsstorlek:
20 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
EC45060
20 pcs
Minsta beställningskvantitet:
Messing gevindstuts. Dim. 1.1/4" (32mm)
Klokobl. til vand, mess. GEKA GKA 54. Udv. BSP. Dim. 1.1/4 (
Elaflex messing kobling type MC. Dim. MC 25 - 1.1/4"
Trykluftslangekobling type SKG 32. Dim. 1.1/4" (32mm)"
Elaflex messing kobling type MX. Dim. MX 32 - 1.1/4"
Trykluftkobl type KAG 54 med udv. BSP. Dim. 1.1/4"
Elaflex messing kobling type VC. Dim. VC 32 - 1.1/4"
Stutse af stål type MS 125. Dim. 1.1/4" (32mm)
Klokobl. til vand, mess., GEKA GSK 32 m. sl.stuts. Dim. 1.1/
10 pcs
10 pcs
Trykluftkobling type KIG 54. Indv. BSP. Dim. 1.1/4" (32mm)"
Messing forskruning dim 1.1/4"
Messing forskruning dim 1.1/4"
1.1/4" King Stål-kombinationsnippel
Elaflex rustfri kobling type VX - VA. Dim. VX 32 - 1.1/4" SS
Andra tittar på
Gevindflange 1.1/4" SAE6000 x 1.1/4" BSP - komplet
AFS404GM
AFS104GM
Split flange 1.1/4" SAE6000 - komplet
AFS604M
0 Set
1 Set
Gevindflange 1.1/4" SAE6000 x 1" BSP - komplet