WFG3003L28
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
6 varianter
Valgt variant:
WFG3003L28
Flange 90° 1" SAE3000 x 28L
Accessories (3)
O-ring 90S
Artikelnummer:
32.93X3.53S
D28L cutting ring ø28
Artikelnummer:
DS28L
Nut - ø28L - M36x2
M28L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
Brand Name
Havit
Corrosion resistance
480 hours salt spray DIN EN 9227
Diameter flange
44.5 mm
Diameter pipe
28 mm
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Material
Steel
O-ring
32,93X3,53 mm
Pressure max.
160 bar
Series
L
SAE J518 Code 61
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread outer metric
M36x2
Förpackningsstorlek
0 pcs
Streckkod
Bruttovikt
0,43 Kg
Nettovikt
0,43 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Vinkelflange 1" SAE3000 x 28L
Technical data
Köps ofta tillsammans med
Slutprop 1" ORFS
Slutprop 1" ORFS