WFG6003/S25
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
4 varianter
Utvald variant:
WFG6003/S25
Flange 90° 1" SAE6000 x 25S
Tillbehör (2)
O-ring 90S
Partnumber:
32.93X3.53S
D25S cutting ring ø25
Partnumber:
DS25S
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
Brand Name
Havit
Corrosion resistance
480 hours salt spray DIN EN 9227
Diameter flange
47.6 mm
Diameter pipe
25 mm
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Material
Steel
O-ring
32,93X3,53 mm
Pressure max.
420 bar
Series
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread outer metric
M36x2
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
1,60 Kg
Net weight
1,60 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Vinkelflange 1" SAE6000 x 25S