20GS20FLC22-017
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
5 varianter
Utvald variant:
20GS20FLC22-017
Presskoppling GS 22B, Ø 1 1/4'', SAE 1 1/4'', Caterpillar
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
185 mm
Angle
22 °
B
113,9 mm
Brand Name
Gates
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter flange
54 mm
E
17 mm
Fits to
Caterpillar®
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
K
54 mm
Model code
20GS-20FLC22-017
O-ring
37,69X3,53 mm
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Förpackningsstorlek
Streckkod
231665
Bruttovikt
0,929 Kg
Nettovikt
0,929 Kg
Ursprungsland
bel
Produktinformation
Måttskiss
Product datasheet
Frequently bought together with
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Partnumber:
Package size:
Partnumber:
Package size:
Adapter, Utv-G 1.1/4''-ED, Inv-G 3/4''
RI-114-34ED
20 st
Hydraulslang EFG3K 1.1/4''
Hydraulslang EFG3K 1.1/4''
EFG3K-20
30 m
30 st
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G, Lång
15 st
1.1/4" Hydraulic hose SPT-6K - 420 bar - ISO18752 Class C