NH3040/25400
Pakkauskoko:
0 pcs
Pienin tilausmäärä on:
1 pcs
KATSO MUUT VARIANTIT
69 varianttia
Valittu variantti:
NH3040/25400
Double acting cylinder NH30-SD-40/25x400-S
Varaosat (4)
Joint bearing
Varenummer:
GE20DO2RS
Lock ring NH3040
Varenummer:
L20-I35
Cylinder head for NH30-40/25
OVD-NH4025
Seal kit for NH30-40/25
REP-NH04025
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
185 mm
A1
54 mm
Area piston pull side
7.66 cm2
B
150 mm
C
32,5 mm
D
40 mm
Diameter inner cylinder
40 mm
Diameter rod
25 mm
Diameter spherical bearing
20 mm
E
52,5 mm
Eye width cylinder
25 mm
Model code
NH30-SD-40/25x400-s
Mounting dimension
585 mm
Pressure max.
250 bar
Stroke
400 mm
Top eye width
30 mm
d
25 mm