NH3025/16100
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
69 variants
Chosen variant:
NH3025/16100
Double acting cylinder NH30-SD-25/16x100-S
A
170 mm
A1
39 mm
Area piston pull side
2.9 cm2
B
137,5 mm
C
25 mm
D
25 mm
Diameter inner cylinder
25 mm
Diameter rod
16 mm
Diameter spherical bearing
12 mm
E
43,5 mm
Eye width cylinder
15 mm
Model code
NH30-SD-25/16x100-s
Mounting dimension
270 mm
Pressure max.
250 bar
Stroke
100 mm
Top eye width
20 mm
d
16 mm