NH3010065800
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
69 variants
Chosen variant:
NH3010065800
Double acting cylinder NH30-SD-100/65x800-S
Reservdelar (1)
Joint bearing
Artikelnummer:
GE45DO2RS
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
280 mm
A1
125 mm
Area piston pull side
45.4 cm2
B
210 mm
C
45 mm
D
100 mm
Diameter inner cylinder
100 mm
Diameter rod
65 mm
Diameter spherical bearing
45 mm
E
82 mm
Eye width cylinder
55 mm
Model code
NH30-SD-100/65x800-s
Mounting dimension
1080 mm
Pressure max.
250 bar
Stroke
800 mm
Top eye width
70 mm
d
65 mm