HFR2S0600300600
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
75 variants
Chosen variant:
HFR2S0600300600
Double acting cylinder HFR2 Ø60/30x600
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Contarini Leopold
Diameter eye
25.25 mm
Diameter inner cylinder
60 mm
Diameter outer
70 mm
Diameter rod
30 mm
E
G 3/8 BSP
Eye width cylinder
70 mm
Model code
HFR2S0600300600
Mounting dimension
800 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
600 mm
Surface treatment
Uncoated
Top eye width
45 mm