M31004022250
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
4 variants
Chosen variant:
M31004022250
HMA3 100 1440rpm 2,2kW 4 pol B5/250 IE3,black 230/400V
Tillbehör (1)
Feet for M100 (set with bolts) IE2/IE3
Partnumber:
B3-M100
Specifications
Dimensions and shipping
Bolts spacing
215 mm
Current type
AC
Diameter Bolt hole
14,5 mm
Diameter flange
250 mm
Efficiency class
IE3
Insulation class
IP 55
Material
Aluminium
Motor size
100L IEC
Mountingtype
B5
Number of motor poles
4
Power
2.2 kW
Power
3 Hp
Recess
180,0 mm
Rotational speed at 50 Hz
1460 rpm
Shaft diameter
28 mm
Shaft keyway
8,0 mm
Shaft type
Cylindrical
Voltage
230, 400 V
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
12,00 Kg
Net weight
12,00 Kg
Country of origin
DNK
Intrastat code
Product information
HMA3 100 1440rpm 2,2kW 4 pol B5/250 IE3,sort 230/400V 50Hz IP55