M30904150200
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
4 variants
Chosen variant:
M30904150200
HMA3 90 1400 rpm 1.5 Kw 4 pol B5/200 IE3 black 230/400V
Specifications
Dimensions and shipping
Antal motor poler
4
Axel diameter
24 mm
Axel kilspår
8,0 mm
Axeltyp
Cylindrical
Bultavstånd
165 mm
Diameter bulthål
12,0 mm
Diameter fläns
200 mm
Effekt
1.5 kW
Effekt
2 Hk
Effektivitetsklass
IE3
Isoleringsklass
IP 55
Montagetyp
B5
Motor byggstorlek
90L IEC
Reces
130,0 mm
Rotationshastighet vid 50 Hz
1450 rpm
Spänning
230, 400 V
Ström
AC
Tillverkningsmaterial
Aluminium
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
22,00 Kg
Net weight
22,00 Kg
Country of origin
DNK
Intrastat code
Product information
HMA3 90 1400 rpm 1.5 Kw 4 pol B5/200 IE3 sort 230/400V 50Hz IP55