M0904110140
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
4 varianter
Utvald variant:
M0904110140
HMA2 90 1400 rpm 1,1 Kw 4 pol B14/140 IE2,black 230/400V
Tilbehør (1)
Feet for M90S (set with bolts) IE2/IE3
Varenummer:
B3-M90S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Bolts spacing
115 mm
Current type
AC
Diameter flange
140 mm
Efficiency class
IE2
Insulation class
IP 55
Material
Aluminium
Motor size
90L IEC
Mountingtype
B14A
Number of motor poles
4
Power
1.1 kW
Power
1.5 Hp
Recess
130,0 mm
Rotational speed at 50 Hz
1420 rpm
Shaft diameter
24 mm
Shaft keyway
8,0 mm
Shaft type
Cylindrical
Voltage
230, 400 V
Pakke str.
0 pcs
Stregkode
Brutto vægt
16,85 Kg
Netto vægt
16,85 Kg
Oprindelsesland
DNK
Intrastat varekode
Produkt information
HMA2 90 1400 rpm 1,1 Kw 4 pol B14/140 IE2,sort 230/400V 50Hz IP55