M30804075200
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
2 varianter
Utvald variant:
M30804075200
HMA3 080 1420rpm 0,75kW 4 pol B5/200 IE3,black 230/400V 50Hz
Tillbehör (1)
Feet for M80 (set with bolts) IE2/IE3
Partnumber:
B3-M80
Specifications
Dimensions and shipping
Bolts spacing
165 mm
Current type
AC
Diameter Bolt hole
12,0 mm
Diameter flange
200 mm
Efficiency class
IE3
Insulation class
IP 55
Material
Aluminium
Motor size
80 IEC
Mountingtype
B5
Number of motor poles
4
Power
0.75 kW
Power
1 Hp
Recess
130,0 mm
Rotational speed at 50 Hz
1440 rpm
Shaft diameter
19 mm
Shaft keyway
6,0 mm
Shaft type
Cylindrical
Voltage
230, 400 V
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
12,00 Kg
Net weight
12,00 Kg
Country of origin
DNK
Intrastat code
Product information
HMA3 080 1420rpm 0,75kW 4 pol B5/200 IE3,sort 230/400V 50Hz IP55