M31004022160
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
4 varianter
Utvald variant:
M31004022160
HMA3 100L1 4p B14 IE3 2.20 kW 3x500V 50Hz 1500 RPM
Accessories (1)
Feet for M100 (set with bolts) IE2/IE3
Artikelnummer:
B3-M100
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Bolts spacing
130 mm
Current type
AC
Diameter flange
160 mm
Efficiency class
IE3
Insulation class
IP 55
Material
Aluminium
Motor size
100L IEC
Mountingtype
B14A
Number of motor poles
4
Power
2.2 kW
Power
3 Hp
Recess
110,0 mm
Rotational speed at 50 Hz
1460 rpm
Shaft diameter
28 mm
Shaft keyway
8,0 mm
Shaft type
Cylindrical
Voltage
230, 400 V
Förpackningsstorlek
0 pcs
Streckkod
Bruttovikt
26,00 Kg
Nettovikt
26,00 Kg
Ursprungsland
DNK
Intrastat artikelkod
Produktinformation
HMA3 100 1440rpm 2,2kW 4 pol B14/160 IE3,sort 230/400V 50Hz IP55