M30904150140
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
4 varianter
Utvald variant:
M30904150140
HMA3 90L 1400 rpm 1.5 Kw 4 pol B14/140 IE3 black 230/400V
Tillbehör (1)
Feet for M90L (set with bolts) IE2
Partnumber:
B3-M90L
Specifications
Dimensions and shipping
Bolts spacing
115 mm
Current type
AC
Diameter flange
140 mm
Efficiency class
IE3
Insulation class
IP 55
Material
Aluminium
Motor size
90L IEC
Mountingtype
B14A
Number of motor poles
4
Power
1.5 kW
Power
2 Hp
Recess
95,0 mm
Rotational speed at 50 Hz
1450 rpm
Shaft diameter
24 mm
Shaft keyway
8,0 mm
Shaft type
Cylindrical
Voltage
230, 400 V
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
22,00 Kg
Net weight
22,00 Kg
Country of origin
DNK
Intrastat code
Product information
HMA3 90L 1400 rpm 1.5 Kw 4 pol B14/140 IE3 sort 230/400V 50Hz IP55