S600-16-26G elbow
\ufeff
JIC 37° 90° directional basic connector
External thread (BSPP)
O-ring, NBR Shore 85 +5/0 and support ring
ISO 1179 - for threaded ports
Operating temperature -20° to +120°
…
Læs mere
Varenummer:
CO-16-3/4BSP
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
25 varianter
Valgt variant:
CO-16-3/4BSP
S600-16-26G elbow
Tilbehør (2)
Bushing Ø16
Partnumber:
B-16
Omløber 7/8-14 JIC Nøglevidde 27mm
Partnumber:
J-14/16
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
B
39,5 mm
Brand Name
FOR
C
49 mm
CH
36 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
16 mm
F
G 3/4 BSP
J
7/8-14 JIC
Material
Steel
Pressure max.
250 bar
Standard ISO
ISO 1179
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
16 mm