S575-10-14U elbow
\ufeff
JIC 37° 90° directional basic connector
External thread UNF
O-ring, NBR Shore 85 +5/0
ISO 11926 - for threaded ports
Operating temperature -20° to +120°
…
Read more
Partnumber:
CO-10-9/16
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
15 variants
Chosen variant:
CO-10-9/16
S575-10-14U elbow
Tilbehør (2)
Bushing Ø10
Varenummer:
B-10
Nut 9/16 -18 JIC NW 17 mm
Varenummer:
J-10
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
90 °
B
27 mm
Brand Name
FOR
C
31,5 mm
CH
17 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
10 mm
Dimension F
9/16-18 UNF
F
9/16-18 UNF
J
9/16-18 JIC
Material
Steel
Pressure max.
420 bar
Standard ISO
ISO 11926
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
10 mm