DFE102/6B18ES-W202-24VDC-CRZ Walvoil 6/2-way valve 1/2"
DFE102/6B18ES-W202-24VDC-CRZ Walvoil 6/2-way valve 1/2" Closed
Partnumber:
12Z480025
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Activation
Solenoid
Model code
DFE102/6B18ES-W202-24VDC-CRZ
Number of ways/positions
6/2
Pressure with drain max.
315 bar
Pressure without drain max.
200 bar
Protection class
IP 65
Temperature ambient max.
+50 °C
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C
Temperature working fluid max.
+80 °C
Voltage
24 V