DFE102/6B18ES-W202-12VDC-CRZ Walvoil 6/2-way valve 1/2"
\ufeff
90l/min 200bar - 315bar with leakage line
A- Shift position open.
DFE102/6B18ES-W202-12VDC-CRZ
18..W \u003d spring return, no leakage connection
ES \u003d Metal shell coil
202 \u003d on coil ISO4400/DIN43650 connector
Artikelnummer:
12Z480013
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Activation
Solenoid
Model code
DFE102/6B18ES-W202-12VDC-CRZ
Number of ways/positions
6/2
Oil viscocity recommended
12 - 400 cSt
Plug type
DIN 43650 Form A
Pressure with drain max.
315 bar
Pressure without drain max.
200 bar
Protection class
IP 65
Temperature ambient max.
+50 °C
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C
Temperature working fluid max.
+80 °C
Voltage
12 V
Förpackningsstorlek
0 pcs
Streckkod
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
ita
Intrastat artikelkod
\ufeff