DFE102/6A18ES-W202-24VDC-CRZ Walvoil 6/2-way valve 1/2" open
\ufeff
90l/min 200bar - 315bar with leakage line
A- changeover position open.
DFE102/6A18ES-W202-24VDC-CRZ
18..W \u003d spring return, no leakage connection
ES \u003d Metal shell coil
202 \u003d ISO4400/DIN43650 connector on the coil and
Varenummer:
12Z470025
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Activation
Solenoid
Model code
DFE102/6A18ES-W202-24VDC-CRZ
Number of ways/positions
6/2
Oil viscocity recommended
12 - 400 cSt
Plug type
DIN 43650 Form A
Pressure with drain max.
315 bar
Pressure without drain max.
200 bar
Protection class
IP 65
Temperature ambient max.
+50 °C
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C
Temperature working fluid max.
+80 °C
Voltage
24 V
Pakke str.
0 pcs
Stregkode
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
ita
Intrastat varekode
\ufeff