VA30SR1DKO
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
27 varianter
Utvald variant:
VA30SR1DKO
Stud fitting - ø30S indv x 1" BSP - o-ring seal
Alternatives (1)
Varenummer:
FEGED30SR1WD
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Brand Name
Gates Tube Fittings GmbH
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
30 mm
Material
Steel
Model code
VAD30SR1WZN
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread inner metric
M42x2 MM
Thread outer
G 1 BSP
Pakke str.
0 pcs
Stregkode
Brutto vægt
0,55 Kg
Netto vægt
0,55 Kg
Oprindelsesland
DEU
Intrastat varekode
Produkt information