FEGED30SR1WD
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
27 variants
Chosen variant:
FEGED30SR1WD
Indskruning - ø30S indv x 1" BSP - WD pakning
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rør
30 mm
Dimension i
18 mm
Gevind indvendig metrisk
M42x2 MM
Gevind udvendig
G 1 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L1
50,5 mm
Materiale
Stål
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
41 mm
S2
50 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
T
G 1 BSP
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
Tilspændingsmoment
310 Nm
Tryk maks.
400 bar
Vinkel
0 °
d1
30 mm
d2
20 mm
i
18 mm
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,55 Kg
Net weight
0,55 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Produkt datablad
Others has been looking for
Indskruning - ø28L indv x 1" BSP - WD pakning
Partnumber:
FEGED28LR1WD
Indskruning - ø22L x 1" BSP - WD pakning
Partnumber:
FXGE22LR1WD
1 pcs
Indskruning - ø28L x 1" BSP
Indskruning - ø28L x 1" BSP
A28RLX
Indskruning - ø22L indv x 1" BSP - WD pakning