FXGE20SR1
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
FXGE20SR1
Indskruning - ø20S x 1" BSP
Tilbehør (4)
Dobbelt skærering - ø20S
Varenummer:
FIDS20S
Omløber - ø20S - M30x2
Varenummer:
FIM20S
Dobbelt skærering WDDS - ø20S - pakning
FIWDDS20S
Omløber - ø20S - M30x2
M20S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
D1
20 mm
Diameter rør
20 mm
Dimension i
18 mm
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
51 mm
L1
62 mm
L2
22,5 mm
Materiale
Stål
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
41 mm
S2
36 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1 BSP
Tilspændingsmoment
700 Nm
Tryk maks.
250 bar
Vinkel
0 °
d2
16 mm
i
18 mm
Pakke str.
0 pcs
Stregkode
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
DEU
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Indskruning - ø20S x 1" BSP
Produkt datablad
Köps ofta tillsammans med
Indskruning - ø22L x 1" BSP - WD pakning
Artikelnummer:
A22LR1WDX
Förpackningsstorlek:
Indskruning - ø30S x 1" BSP
Indskruning - ø30S x 1" BSP
Artikelnummer:
A30SR1X
Elaflex Elaflon PTFE universalslange 1" (25mm)
0 m
Banjo - ø25S x 1" BSP - teflon tætningsring