VA30SR1DKO
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
27 variants
Chosen variant:
VA30SR1DKO
Indskruning - ø30S indv x 1" BSP - o-ringstætning
Alternatives (1)
Indskruning - ø30S indv x 1" BSP - WD pakning
Artikelnummer:
FEGED30SR1WD
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rør
30 mm
Gevind indvendig metrisk
M42x2 MM
Gevind udvendig
G 1 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Materiale
Stål
Model kode
VAD30SR1WZN
Mærke navn
Gates Tube Fittings GmbH
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryk maks.
400 bar
Vinkel
0 °
Förpackningsstorlek
0 pcs
Streckkod
Bruttovikt
0,55 Kg
Nettovikt
0,55 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Produktinformation