FXGE42LR1
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
18 varianter
Valgt variant:
FXGE42LR1
Indskruning - ø42L x 1" BSP
Tilbehør (1)
Skärring 42L
Partnumber:
DPR42L
Specifications
Dimensions and shipping
D1
42 mm
Diameter rør
42 mm
Dimension i
18 mm
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
48 mm
L1
60 mm
L2
19 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-GE-42LR1-W3
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
55 mm
S2
60 mm
Serie
L
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1 BSP
Tilspændingsmoment
400 Nm
Tryk maks.
200 bar
Vinkel
0 °
d2
23 mm
i
18 mm
Package size
Barcode
Gross weight
0,322 Kg
Net weight
0,322 Kg
Country of origin
DE
Product information
Measure sketch
Indskruning - ø42L x 1" BSP
Produkt datablad
3D-file
Note: Opening 3D files requires a program that supports the file format
Frequently bought together with
Clamp 1 PI
Clamp 1 PI
Partnumber:
4.25.4
Package size:
0 Set
Min. order quantity is:
1 Set
U-bolt 35 mm medium series M0 1.4404 1" with 2 nuts and 2
CM06/71
0 pcs
Min. order quantity is:
Others has been looking for
Stud fitting - ø42L x 1" BSP - WD seal
FXGE42LR1WD
Stud fitting - ø20S x 1" BSP
Stud fitting - ø20S x 1" BSP
FXGE20SR1
0 pcs
Stud fitting- ø42L x 1" BSP - AISI316
A42LR1X/71
Stud fitting - ø25S x 1" BSP - WD seal
FXGE25SR1WD
Stud fitting - ø28L x 1" BSP - WD seal
FXGE28LR1WD
Stud fitting - ø18L x 1" BSP - WD seal
FXGE18LR1WD
Stud fitting- ø28L x 1" NPT - AISI316
A28LNPTX/71
Stud fitting- ø25S x 1" NPT - AISI316
A25SNPTX/71
Stud fitting- ø28L x 1" BSP - WD seal - AISI316
A28RLWDX/71
Stud fitting- ø18L x 1" BSP - WD seal - AISI316
A18LR1WDX/71
Stud fitting- ø30S x 1" BSP - WD seal - AISI316
A30SR1WDX/71
Stud fitting- ø22L x 1" BSP - WD seal - AISI316
A22LR1WDX/71
Stud fitting - ø30S x 1" BSP
Stud fitting - ø30S x 1" BSP
FXGE30SR1
Stud fitting - ø28L x 1" BSP
Stud fitting - ø28L x 1" BSP
A28RLX
Stud fitting - ø22L x 1" BSP
Stud fitting - ø22L x 1" BSP
FXGE22LR1
Stud fitting - ø28L x 1" BSP
Stud fitting - ø28L x 1" BSP