FXGE38SR1
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
FXGE38SR1
Indskruning - ø38S x 1" BSP
Tillbehör (2)
D38S cutting ring ø38
Artikelnummer:
DPR38S
Dobbelt skærering - ø38S
Artikelnummer:
FIDS38S
D1
38 mm
Diameter rør
38 mm
Dimension i
18 mm
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
62 mm
L1
77 mm
L2
28 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-GE-38SR1-W3
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
55 mm
S2
60 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1 BSP
Tilspændingsmoment
700 Nm
Tryk maks.
200 bar
Vinkel
0 °
d2
20 mm
i
18 mm
Förpackningsstorlek
Streckkod
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
0,524 Kg
Ursprungsland
deu
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Indskruning - ø38S x 1" BSP