FXGE22LR1
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
40 varianter
Valgt variant:
FXGE22LR1
Stud fitting - ø22L x 1" BSP
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
22 mm
Diameter pipe
22 mm
Dimension i
18 mm
Hexagon
41 mm
L
43 mm
L1
52 mm
L2
17,5 mm
Material
Steel
Model code
XA22LR1ZN
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
41 mm
S2
36 mm
Safety factor
4
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1 BSP
Thread outer
G 1 BSP
Thread outer metric
M30x2
d2
19 mm
i
18 mm
Package size
Barcode
Gross weight
0,19 Kg
Net weight
0,19 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Stud fitting - ø22L x 1" BSP