VA30SR1DKO
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
27 variants
Chosen variant:
VA30SR1DKO
Stud fitting - ø30S indv x 1" BSP - o-ring seal
Alternativer (1)
Indskruning - ø30S indv x 1" BSP - WD pakning
Partnumber:
FEGED30SR1WD
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rør
30 mm
Gevind indvendig metrisk
M42x2 MM
Gevind udvendig
G 1 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Materiale
Steel
Model kode
VAD30SR1WZN
Mærke navn
Gates Tube Fittings GmbH
Overfladebehandling
Zinc-Nickel plated
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryk maks.
400 bar
Vinkel
0 °
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,55 Kg
Net weight
0,55 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Others has been looking for
Indskruning - ø28L indv x 1" BSP - WD pakning
Partnumber:
FEGED28LR1WD
Indskruning - ø22L x 1" BSP - WD pakning
FXGE22LR1WD
1 pcs
Indskruning - ø28L x 1" BSP
Indskruning - ø28L x 1" BSP
A28RLX
Indskruning - ø22L indv x 1" BSP - WD pakning