FXGE28LR1
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
40 varianter
Utvald variant:
FXGE28LR1
Indskruning - ø28L x 1" BSP
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
28 mm
Diameter rør
28 mm
Dimension i
18 mm
Gevind udvendig
G 1 BSP
Gevind udvendig metrisk
M36x2
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
43 mm
L1
52 mm
L2
17,5 mm
Materiale
Stål
Model kode
XA28RLZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
41 mm
S2
41 mm
Sekskant
41 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1 BSP
Tryk maks.
250 bar
Vinkel
0 °
d2
23 mm
i
18 mm
Förpackningsstorlek
Streckkod
Bruttovikt
0,17 Kg
Nettovikt
0,17 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Indskruning - ø28L x 1" BSP
Produkt datablad
3D-fil
Obs: För att öppna 3D-filer krävs ett program som stöder filformatet
Andra tittar på
Stud fitting - ø42L x 1" BSP - WD seal