FXGE42LR1
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
18 varianter
Utvald variant:
FXGE42LR1
Indskruning - ø42L x 1" BSP
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
42 mm
Diameter rør
42 mm
Dimension i
18 mm
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
48 mm
L1
60 mm
L2
19 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-GE-42LR1-W3
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
55 mm
S2
60 mm
Serie
L
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1 BSP
Tilspændingsmoment
400 Nm
Tryk maks.
200 bar
Vinkel
0 °
d2
23 mm
i
18 mm
Förpackningsstorlek
Streckkod
Bruttovikt
0,322 Kg
Nettovikt
0,322 Kg
Ursprungsland
DE
Produktinformation
Måttskiss
Indskruning - ø42L x 1" BSP