S200-16-21N adaptor NPT
\ufeff
JIC 37° male straight basic connector
Male thread NPTF
for SAE 476 threaded ports
…
Læs mere
Varenummer:
M1-16-1/2
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
11 varianter
Valgt variant:
M1-16-1/2
S200-16-21N adaptor NPT
Tillbehör (1)
Bushing Ø16
Varenummer:
B-16
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
48 mm
Angle
0 °
B
19,5 mm
Brand Name
FOR
C
19 mm
CH
24 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
16 mm
Dimension F
1/2 NPT
J
7/8-14 JIC
Material
Steel
Pressure max.
350 bar
Standard SAE
SAE 476
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
16 mm
Thread outer
1/2 NPT
Thread outer
7/8-14 JIC
Pakke str.
0 pcs
Stregkode
Brutto vægt
0,08 Kg
Netto vægt
0,08 Kg
Oprindelsesland
ITA
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
\ufeff
Male thread NPTF
for SAE 476 threaded ports
Product datasheet
3D-fil
Bemærk: Åbning af 3D-filer kræver et program der understøtter fil-formatet
Others has been looking for
Nippel 1/2 BSP x 7/8 JIC & (MI-16-1/2)
Partnumber:
03BP0810
Package size:
Indskruning 7/8-14 JIC udv x 1/2 BSP udv med WD pakning
Partnumber:
M-16-1/2WD
Package size:
Indskruning 7/8-14 JIC udv x 1/2 BSP udv NW27
Vinkelindskruning 90 gr 7/8-14 JIC udv x 1/2 NPT udv
C1-16-1/2
Vinkelnippel 90° JIC udvendig x NPT udvendig - C1 / COA1 / JWEN
C1-10-3/8
Nippel JIC udvendig x NPT udvendig - 03BK / M1 / JGEN
L-forskruning stilbar 7/8-14 JIC udv x 1/2 BSP udv
TOD-16-1/2
Indskruning 7/8-14 JIC omløber 1/2 BSP udv
FG-16-1/2
Vinkelindskruning 90 gr 7/8-14 JIC udv x 1/2 BSP udv
CO-16-1/2
Indskruning 3/4-16 JIC udv x 1/2 BSP udv NW30
Indskruning 3/4-16 JIC omløber 3/8 BSP udv
FG-12-3/8
Indskruning 3/4-16 JIC omløber 1/2 BSP udv med WD pakning
FG-12-1/2WD
Nippel 1" BSP x 1.3/16 JIC &
Nippel 1" BSP x 1.3/16 JIC &