S230-10-17G adaptor BSP
\ufeff
JIC 37° straight basic connector
External thread (BSPP)
With ED seal, NBR Shore 85 +5/0
ISO 1179 - for threaded ports
Operating temperature -20° to +120°
…
Læs mere
Varenummer:
M-10-3/8WD
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
19 varianter
Valgt variant:
M-10-3/8WD
S230-10-17G adaptor BSP
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
36,5 mm
Angle
0 °
B
14 mm
Brand Name
FOR
CH
22 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D
12 mm
Diameter pipe
10 mm
F
G 3/8 BSP
J
9/16-18 JIC
Material
Steel
Pressure max.
350 bar
Sealing material
NBR
Standard ISO
ISO 1179
Surface treatment
Electro zinc plated
T
10 mm
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-20 °C