M-25-1.1/4WD
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
19 varianter
Utvald variant:
M-25-1.1/4WD
Adaptor BSP With WD seal
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
59,5 mm
Angle
0 °
B
23 mm
Brand Name
FOR
CH
50 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D
20 mm
Diameter pipe
25 mm
F
G 1.1/4 BSP
J
1.5/16-12 JIC
Material
Steel
Pressure max.
290 bar
Sealing material
NBR
Standard ISO
ISO 1179
Surface treatment
Electro zinc plated
T
25 mm
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 1.1/4 BSP
Thread outer
1.5/16-12 JIC
Thread outer
Förpackningsstorlek
0 pcs
Streckkod
Bruttovikt
0,36 Kg
Nettovikt
0,36 Kg
Ursprungsland
ITA
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
\ufeff
JIC 37° straight basic connector
External thread (BSPP)
With ED seal, NBR Shore 85 +5/0
ISO 1179 - for threaded ports
Operating temperature -20° to +120°
Product datasheet
3D-fil
Obs: För att öppna 3D-filer krävs ett program som stöder filformatet
Köps ofta tillsammans med
3/4" kappe - kun Gates 4SH/4SP
3/4" kappe - kun Gates 4SH/4SP
Artikelnummer:
GS1210
1" kappe - kun Gates 4SH/4SP
1" kappe - kun Gates 4SH/4SP